Ortofotomapy optyczne

Zobrazowania satelitarne optyczne należą do grupy danych pozyskiwanych za pomocą tzw. sensorów pasywnych, które w procesie rejestracji wykorzystują energię elektromagnetyczną emitowaną przez Słońce.

Ortofotomapy są źródłem obiektywnej i aktualnej informacji o rejestrowanym obszarze. Mogą być wykonane dla dowolnego fragmentu powierzchni Ziemi, niezależnie od dostępności terenu. Obraz satelitarny stanowi doskonałą dokumentację sytuacji lub zjawisk jakie zaszły na danym obszarze. Obrazowanie powierzchni Ziemi za pośrednictwem sensorów umieszczonych na satelitach jest także doskonałym narzędziem do monitorowania zmian zachodzących na powierzchni Ziemi poprzez tzw. analizę detekcji zmian. Obserwacji satelitarnej mogą podlegać tereny leśne, stan infrastruktury miejskiej, obszary katastrof ekologicznych lub humanitarnych. Dane pozyskiwane z pułapu satelitarnego coraz częściej wykorzystywane są w dziedzinie jaką jest planowanie przestrzenne będąc źródło cennej informacji o procesach jakie zachodzą w obrębie tkanki miejskiej.

W celu czytelniejszego przeglądania naszej oferty katalogowej, ortofotomapy optyczne zostały sklasyfikowane wg następującego klucza:

 

Galeria ortofotomap optycznych

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.