Pełna oferta opcji dodatkowych znajduje się w GeoSklepie firmy NaviGate (grupa SmallGIS).

Zobacz w geosklepie

GLONASS

Opcja GLONASS pozwala na odbiór sygnałów, wysyłanych przez rosyjski system nawigacji satelitarnej. Umożliwia to efektywną pracę w miejscach, w których widoczność nieba jest mocno ograniczona, np. pod okapem drzew, w dolinach górskich, czy w terenie z wysoką zabudową. Poprzez wykorzystanie tej opcji znacząco zwiększa się również ilość dostępnych satelitów, dzięki czemu wykonywane pomiary są dokładniejsze, a czas inicjalizacji odbiornika dużo krótszy.


Czytaj więcej...

NTRIP & DIRECT-IP

NTRIP & DIRECT-IP jest podstawową opcją, umożliwiającą pobieranie poprawek obserwacyjnych przez Internet. Dane są transmitowane do odbiornika z użyciem wbudowanego modemu GPRS i zainstalowanej karty SIM. Po skonfigurowaniu połączenia z siecią ASG‑EUPOS, możemy korzystać z oferowanych przez nią serwisów KODGIS i NAWGIS. Dzięki temu realna dokładność pomiarów w czasie rzeczywistym wzrasta do ok. 0,5-1 metra.


Czytaj więcej...

RTK

RTK (Real Time Kinematic) to opcja, pozwalająca na pobieranie najdokładniejszych poprawek obserwacyjnych z sieci stacji permanentnych (np. z ASG-EUPOS – serwis NAWGEO). Umożliwiają one osiągnięcie nawet jednocentymetrowej precyzji pomiarów w czasie rzeczywistym. Opcja pozwala również na transmisję danych ze stacji bazowej, stworzonej przez użytkownika.Czytaj więcej...

Postprocessing

Opcja postprocessingu to wyjątkowo przydatne narzędzie, umożliwiające poprawienie surowych wyników obserwacji w oparciu o dane, pochodzące ze stacji referencyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać dokładności pomiarów na poziomie pojedynczych centymetrów (np. przy użyciu danych z serwisu POZGEO D, pozyskanych z systemu ASG-EUPOS). Postprocessing jest niezastąpiony zwłaszcza w terenach o słabym zasięgu sieci komórkowych, gdy nie mamy możliwości korzystania z modemu GPRS i odbierania poprawek w trybie RTK.


Czytaj więcej...

GNSS L2

Zainstalowanie opcji GNSS L2 pozwala na odbiór sygnału na obu częstotliwościach – zarówno dla  satelitów systemu GPS jak i GLONASS (pod warunkiem, że opcja GLONASS jest aktywna). Dzięki  takiemu rozwiązaniu skraca się czas inicjalizacji odbiornika. Rośnie również dokładność obserwacji, których wyniki stają się praktycznie wolne od wpływu refrakcji jonosferycznej.Czytaj więcej...

Fast Output

Opcja Fast Output pozwala na odczytywanie pozycji z częstotliwością do 20 Hz, czyli co 0,05 sekundy. Jest ona przydatna do wykonywania dokładniejszych pomiarów podczas poruszania się z większymi prędkościami, np. samochodem.
Czytaj więcej...